„Nagie kości” Kathy Reichs

Powieść „Nagie kości” czyta się bardzo szybko, bo jest naprawdę dobrze napisana i pełna zagadek. Początkowo wydaje się, że główna bohaterka Temperance Brennan prowadzi kilka spraw jednocześnie, ciągle bowiem natrafia na fragmenty kości, szczątków ludzkich i zwierzęcych. Potem jedna wszystkie wątki łączą się ze sobą i tworzą całkiem niezłą całość.

Wszystko zaczyna się od szokującego znaleziska w piecyku pewnego mieszkania, w którym znajdują się szczątki spalonego noworodka, dalej mamy dwa trupy z wypadku samolotowego i jakby tego było mało, podczas grilla, na której znajduje się pani doktor, jej pies wykopuje kości – należące do kilku niedźwiedzi … i nie tylko, bo po szczegółowym badaniu okazuje się, że są wśród nich i ludzkie szczątki. Przeszukując okoliczny las policja wraz z naszą bohaterką dociera do opuszczonej farmy, gdzie w wychodku odnaleziona zostaje ludzka czaszka, w piwnicy kokaina i pióra nieznanego ptaka, a pod łóżkiem prawo jazdy należące do matki … spalonego na początku powieści noworodka podejrzanej oczywiście o zabicie swojego dziecka.

Mnóstwo wątków, ale opisanych na tyle dokładnie, że czytelnik powinien się w tym wszystkim zorientować – chociaż pewnie z niewielkim trudem. Mnie powieść bardzo się podobała, tym bardziej, że lubię książki i filmy, w których dokładnie bada się dowody, wierząc, że dostarczają one wielu informacji – i okazuje się to najrozsądniejszym działaniem.

Moja ocena  5/6

Reklamy

2 responses to “„Nagie kości” Kathy Reichs

  1. Już jakiś czas mam ochotę sięgnąć po jej książki. 🙂

  2. Nie jest to może jakaś wybitna literatura, ale czyta się całkiem dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s