„Wywiad z wampirem”

Od czasu do czasu wracam do filmów, które już kiedyś oglądałam, ale mają w sobie coś takiego, że chętnie je powtarzam. „Wywiad z wampirem” to film zupełnie inny od dzisiejszych „wampirzych hitów” ekranu. Jest to mroczna historia o przekleństwach egzystencji wampirów. Główny bohater – Louis stwierdza, że dalsze życie po śmierci żony i dziecka nie ma sensu. Zauważa to Lestat – wampir, który nie posiada żadnych skrupułów – na pierwsze danie lubi posilać się krwią młodych dziewczyn, na drugie młodych chłopców, a na deser uwielbia wysysać krew arystokracką.  Posiliwszy się krwią Louisa daje mu wybór albo umrze, albo stanie się takim jak on. Louis wybiera życie wieczne. Nie okazuje się jednak ono życiem pełnym wspaniałych przygód. W filmie pojawia się również motyw „wampirzego dziecka” – dziewczynki, która zostaje wampirzycą i jednocześnie ulubienicą Louisa i Lestata. Niestety i ona z czasem zaczyna dostrzegać mankamenty swojego trwania w wieczności.

Obsada filmu jest bardzo dobra – grają – Brad Pitt, Tom Cruise, Christian Slater i Antonio Banderas. Scenariusz napisała Anne Rice – autorka powieści o tym samym tytule. Film pewnie można zaliczyć już do klasyki historii o wampirach. Ale jak napisałam na początku – mroczna opowieść odbiega od dzisiejszych obrazów…

Ja w każdym razie polecam.

Moja ocena 6/6

Reklamy

2 responses to “„Wywiad z wampirem”

  1. Ja ten film pierwszy raz obejrzałam kilka miesięcy temu i teraz jakoś inaczej spoglądam na Toma Cruise. „Wywiad z wampirem” to świetna, mroczna alternatywa dla słynnej sagi.

  2. Dokładnie. I jest na pewno alternatywą z tej wyższej półeczki… Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s