„Wampiraci” Justin Somper

Od czasu do czasu chcę przedstawić jakąś powieść dla młodzieży, gdyż pracuję z młodzieżą (nie mogę napisać, że z dziećmi, bo zaraz się obrażą) i często próbuję podrzucać im coś do czytania.

Opinię o książce „Wampiraci” napisała Patrycja i zgodziła się, abym umieściła ją na swoim blogu.

„Wampiraci” to powieść o zielonookich bliźniakach Grace i Connorze, którzy mieszkają w Zatoce Księżycowej w latarni morskiej. Opiekuje się nimi tata. Gdy mają 14 lat ich ojciec umiera. Rodzeństwo ma dwa wyjścia – rodzina zastępcza albo sierociniec. Wybierają opcję…trzecią, całkowicie szaloną. Zabierają mały jachcik taty i wypływają na otwarty ocean. Podczas sztormu ich łódź rozpada się, a bohaterowie zostają rozdzieleni. Connor trafia na statek piracki „Diablo”, a Grace do Wampiratów. Oboje spędzają wśród nowych towarzyszy podróży długi czas, który poświęcają na poznawanie załogi, naukę szermierki itp. Grace dziwi się, że porucznik tego statku, Lorcan Furey, odwiedza ją tylko nocą, świece w kajucie nigdy nie gasną i nie wypalają się, a zawsze po jedzeniu ogarnia ją senność…
Gdy w końcu Connor odnajduje Grace i zabiera ją na statek ‘Diablo”, siostra nie chce tam pozostać i pragnie wrócić do tajemniczych Wampiratów.

Książka wspaniała, ocena Patrycji 6/6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s