Rozległa Sieć…

„Traveler” John Twelve Hawks – I część trylogii „Czwarty wymiar”

Świetna książka. Życie ludzkie w każdym jego fragmencie monitorowane jest i analizowane przez Rozległą Sieć – bardzo nowoczesny typ Wielkiego Brata. Fragment opisujący dokładnie to zjawisko:


„Gdzieś w Londynie kamera obserwacyjna koncentrowała się na twarzach w tłumie, zamieniając ludzkie istoty w ciągi liczbowe, które można było porównać z cyfrowymi plikami. W Mexico i Dżakarcie elektroniczne uszy podsłuchiwały rozmowy telefoniczne, a internetowe czaty były nieustannie monitorowane. Rządowe komputery wiedziały, że jakaś książka została kupiona w Denver, a inna wypożyczona w bibliotece w Brukseli. Kto kupił tę książkę? Kto przeczytał drugą?(…) Dzień po dniu wirtualny panopticom obserwował więźniów, stając się częścią ich świata.”

Tytułowy Traveler, to bohater posiadający zdolność przenoszenia się do innych wymiarów.
Ten, w którym istnieje ludzkość – to wymiar czwarty. Okazuje się, że na świecie zostało jeszcze dwóch braci – Travelerów. Rozległa Sieć chce ich dostać, ponieważ pragnie wykorzystać te zdolności.
W tym samym czasie przybywa do USA Maya – Arlekin, obrońca Travelerów. Arlekinów również została garstka, gdyż wszyscy prawie wybici zostali przez Braci – bardzo niebezpiecznych tropicieli Travelerów, Arlekinów i wszystkich, którzy zrobią w swym życiu cokolwiek podejrzanego.

Jeden z braci Travelerów, Gabriel ucieka z Mayą w głąb kraju w poszukiwaniu Przewodnika, czyli kogoś, kto nauczy go korzystać z jego daru.
W ślad za nimi podążają wszyscy źli.
Drugi brat zostaje poddany eksperymentom w laboratorium rządowym i przenosi się do innego wymiaru…

Książka napisana bardzo dobrze, czyta się naprawdę jednym tchem. Wyczytałam na stronie wydawnictwa Sonia Draga, że w kwietniu ukaże się już część trzecia tego cyklu.

Moja ocena 6/6

Reklamy

3 responses to “Rozległa Sieć…

  1. o łał. Ciekawe to to :))

  2. Bardzo, właśnie kupiłam na allegro, bo jak coś bardzo mi się spodoba lubię mieć swoje (jakaś choroba) „Travelera” i do tego 2. część „Mroczną rzekę” – za łącznie 22zł. 🙂

  3. Pingback: “Złote miasto” John Twelve Hawks « Moje książki, filmy, haft…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s